آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی

آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی

آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی

در مقاله آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی قصد داریم تا آکوزش مقدماتی برای استفاده از اسکوتر برقی به شما آموزش دهیم . پس لطفا تا انتهای آن با ما همراه باشید .زمانی که اسکوتر برقی برای اولین بار در سال 2015 میلادی معرفی شد ، بسیاری از علاقه مندان به تکنولوژی های جدید بلافصله برای خرید آن اقدام کردند و در نتیجه انواع مدل اسکوتر شارژی توسط برند های مختلف تولید شد .

با وجود اینکه امروزه موج استقبال مردم از اسکوترهای برقی کمی فروکش کرده است ، اما هنوز هم نرخ فروش اسکوتر برقی به عنوان یک وسیله جذاب و سرگرم کننده در فروشگاه های اینترنتی بالا است .
بنابراین می توان گفت هنوز هم افرادی وجود دارند که به تازگی تصمیم گرفته اند برای خرید اسکوتر برقی اقدام کنند . این نوع کاربران معمولا هیچ تجربه ای در زمینه سواری با اسکوتر برقی ندارند و لازم است قبل از هر چیزی آموزش های مقدماتی را پشت سر بگذارند . به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی را در قالب چند گام ارائه دهیم .

قبل از شروع بهتر است به این نکته اشاره کنیم که اغلب هاوربرد ها ظاهر ساده ای دارند و نحوه کار آن ها به هیچ وجه پیچیده نیست . با این حال شما نباید آموزش ها را نادیده بگیرید و پس از خرید اسکوتر شارژی بلافاصله روی آن سوار شوید .
در این صورت نه تنها از سواری کردن لذت نخواهید برد ، بلکه زمین خوردن های پیاپی باعث می شود از هاوربرد خود دلسرد شوید .

آموزش سواری با اسکوتر برقی در چند مرحله

  • گام اول : بررسی باتری و روشن کردن هاوربرد

زمانی که قصد دارید کار با اسکوتر برقی را آغاز کنید ، قبل از هر اقدام دیگری ابتدا مطمئن شوید باتری کاملا شارژ شده باشد و سپس دستگاه را روشن کنید . به هیچ وجه توصیه نمی شود روی هاوربردی که خاموش است قدم بگذارید ، چرا که هنوز فرایند برقراری تعادل فعال نشده است و شما بلافاصله زمین خواهید خورد .
همچنین اگر اسکوتر برقی شما حالت های سواری مختلفی را ارائه می دهد ، حتما حالت مبتدی را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که دکمه روشن کردن دستگاه برای بسیاری از مدل ها در قسمت زیر صفحه تعبیه شده است .

آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی

  • گام دوم : سوار شدن روی هاوربرد

پس از این که اسکوتر شارژی خود را روشن کردید ، کافیست روی پدهای در نظر گرفته شده قدم بگذارید . به این منظور ابتدا یک پای خود را روی صفحه اسکوتر گذاشته و آن را در حالت کاملا افقی متعادل کنید .
زمانی که احساس کردید تعادل لازم در صفحه هاوربرد به وجود آمده است و حرکت غیر منتظره ای در کار نخواهد بود ، می توانید پای دیگر خود را از روی زمین بلند کرده و کاملا سوار دستگاه شوید . توصیه ما به شما این است که سعی کنید تا جایی که امکان دارد این کار را با سرعت انجام دهید و بیش از حد فکر نکنید ، چرا که فرایند سوار شدن روی اسکوتر برقی همانند بالارفتن از یک پله است و زمانی که ترس خود را از بین ببرید ، به راحتی می توانید از این مرحله عبور کنید .

در حین سوار شدن سعی کنید تا جایی که امکان دارد پاهای خود را با فاصله از یکدیگر نزدیک به چرخ ها قرار دهید . این نکته را به یاد داشته باشید که قرار دادن پاها با فاصله بیشتر و همچنین زانوهایی که کمی خم شده باشند به ثبات و تعادل شما در طول سواری کمک خواهند کرد .

خوشبختانه اسکوترهای برقی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند تعادل شما را به صورت الکتریکی حفظ کنند ، اما با این حال ممکن است شما حین پیدا کردن مرکز ثقل خود کمی متزلزل شوید . به هر صورت اگر فکر می کنید به وجود آوردن و حفظ تعادل برای شما مشکل است ، می توانید هاوربرد را در کنار دیوار مورد استفاده قرار دهید تا در صورت بر هم خوردن تعادل بتوانید از آن کمک بگیرید .

  • گام سوم : حرکت به سمت جلو یا عقب

هنگامی که توانستید بدون دردسر روی اسکوتر برقی سوار شوید و تعادل خود را حفظ کنید ، زمان آن فرا رسیده است که روی خط مستقیم به سمت جلو و عقب حرکت کنید . تا این لحظه باید متوجه شده باشید که خرید اینترنتی اسکوتر شارژی آسان است ، اما سوار شدن روی آن و اجرای حرکات صحیح به این سادگی ها نیست .

شروع حرکت زمانی که سوار بر هاوربرد هستید به هیچ وجه پیچیده نیست . کافیست راستای بدن خود را به سمت جلو متمایل کنید تا اسکوتر در همان جهت حرکت کند . در ادامه نیز می توانید به سمت عقب متمایل شوید تا سرعت اسکوتر کاهش یافته و پس از توقفی کوتاه حرکت در جهت عقب آغاز شود .

برای کنترل هر چه بهتر سرعت اسکوتر شارژی بهتر است زانو های خود را کمی خم کنید . همچنین توصیه می شود در ابتدا با سرعت پایین حرکت کرده و زمان زیادی را به تمرین کردن در همین حالت اختصاص دهید . در این صورت احتمال برخورد با موانع به شدت کاهش یافته و شما از سواری با اسکوتر برقی لذت خواهید برد .

آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی

  • گام چهارم : چرخش به چپ و راست

اساسا چرخش اسکوتر برقی به چپ و راست طی فرایندی مشابه حرکت به سمت جلو یا عقب صورت می پذیرد و نیازمند اعمال تغییرات در فشار و تعادل است . برای درک بهتر این قسمت لازم است ساختار اسکوتر برقی خود را بررسی کنید . صفحه اسکوتر دارای دو تکه مجزا است و قابلیت چرخش برای هر تکه به صورت جداگانه تعریف شده است .

بنابراین برای چرخش به سمت چپ فشار پای راست خود را روی قسمت جلویی پد سمت راست متمرکز کنید ، و برای چرخش به سمت راست نیز فشار پای چپ خود را روی قسمت جلویی پد سمت چپ قرار دهید .

در هنگام اجرای حرکات چرخشی نیز بهتر است کار خود را آرام و با حوصله آغاز کنید ، و پس از پشت سر گذاشتن تمرینات کافی چرخش های سریع و ناگهانی را تجربه نمایید . فراموش نکنید که احتمال از دست دادن تعادل در هنگام چرخش فوق العاده بیشتر است ، اما زمانی که به مهارت های کافی دست پیدا کنید ، این حرکات واقعا لذت بخش خواهند بود .

آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی

  • گام پنجم: پیاده شدن از روی اسکوتر برقی

درست مثل سوار شدن روی هاوربرد ، پیاده شدن از آن نیز شامل نکاتی است که از زمین خوردن شما جلوگیری می کند . اولین و شاید مهم ترین نکته این است که در هنگام پایین آمدن از روی اسکوتر به سمت عقب گام بردارید . اگر به این نکته توجه نداشته باشید و رو به جلو گام بردارید ، فشار روی قسمت جلویی صفحه هاوربرد بیشتر شده و حرکت ناگهانی آن باعث بر هم خوردن تعادل شما خواهد شد . البته این اتفاق ممکن است در حالت اول نیز رخ دهد ، اما احتمال بروز آن به مراتب کمتر است .

  • سخن پایانی

امیدواریم نکات ذکر شده در مقاله آموزش مقدماتی سواری با اسکوتر برقی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد . حالا شما از اطلاعات لازم برای شروع سواری با اسکوتر برقی برخوردار هستید . کافیست کمی حوصله به خرج دهید و با تمرین کردن مهارت های خود را افزایش دهید . در صورتی که این مقاله توانست به شما کمک کند تا استفاده از اسکوتر برقی را یاد بگیرید لطفا آن را برای عزیزان خود به اشتراک بگذارید .

همچنین اگر هنوز هاوربرد مناسب خود را تهیه نکرده اید، توصیه می کنیم از جدیدترین مدل های اسکوتر برقی در مجموعه جهان اسکوتر بازدید نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *