راهنمای انتخاب سایز اسکوتر برقی

راهنمای انتخاب سایز اسکوتر برقی

راهنمای انتخاب سایز اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی (Self-balancing Scooter) یکی از جدید ترین تکنولوژی های موجود در زمینه سرگرمی و حتی حمل و نقل محسوب می شوند . بعضی از مردم این نوع وسایل الکتریکی را با نام اسکوتر شارژی می شناسند ، و بعضی دیگر از نام هاوربرد برای اشاره به آن ها استفاده می کنند .
به هر حال اسکوتر برقی یک وسیله نقلیه شخصی دارای دو عدد چرخ است که به کاربران اجازه می دهد روی صفحه ای (board) ایستاده و حرکت کنند . همانطور که اشاره کردیم هاوربرد یک وسیله الکتریکی است و انرژی مورد نیاز خود را از باتری های قابل شارژ دریافت می کند .
نکته مهم سایز اسکوتر برقی است که با توجه به قطر چرخ ها تعیین می شود . در حال حاضر انواع مدل اسکوتر شارژی در سایز های مختلف وجود دارد و علاقه مندان به این وسیله می توانند با توجه به نیاز برای خرید اسکوتر برقی جدید اقدام کنند .

ما در مقاله راهنمای انتخاب سایز اسکوتر برقی قصد داریم اطلاعاتی درمورد سایز اسکوتر برقی ارائه دهیم . بنابراین توصیه می کنیم تا پایان مطلب امروز با ما همراه شوید تا مشخص شود کدام یک از هاوربرد های 6.5 ، 7 ، 8 ، یا حتی 10 اینچی برای شما مناسب تر هستند .
قبل از شروع لازم است به این نکته اشاره داشته باشیم که طراحی ساختاری بسیاری از مدل های اسکوتر شارژی تقریبا یکسان است و عمده تفاوت ها در بخش چرخ و سایز آن مشاهده می شود .

هر آنچه لازم است درمورد سایز اسکوتر برقی بدانید :

انواع هاوربرد بر اساس سایز چرخ

اسکوتر برقی 6.5 اینچی

اسکوترهایی که دارای چرخ های 6.5 تا 6.7 اینچی هستند به عنوان مدل های سایز کوچک شاخته می شوند . وزن این نوع هاوربرد های سایز کوچک معمولا چیزی بین 11 تا 14 کیلوگرم است و حداکثر سرعت آن ها نیز بین 18 تا 28 کیلومتر بر ساعت تخمین زده می شود .
شارژ کردن اسکوترهای برقی سایز کوچک نیز تقریبا 1 تا 2 ساعت طول خواهد کشید و پس از آن دستگاه قادر است مسافتی بین 16 تا 20 کیلومتر را به طور پیوسته پشت سر بگذارد . البته بعضی از مدل های حرفه ای تر تنها با یک بار شارژ کردن می توانند 18 تا 26 کیلومتر را بدون وقفه طی کنند .

اسکوترهای برقی کوچک در انواع رنگ های ساده و ترکیبی طراحی شده اند و در بسیاری از مراکز فروش اسکوتر عرضه می شوند . این مدل های سایز کوچک دارای محدودیت وزن برابر با 100 کیلوگرم هستند و در نتیجه گزینه ای ایده آل برای افراد سبک تر از این وزن به حساب می آیند . لازم به ذکر است بیشترین وزنی که یک اسکوتر شارژی سایز کوچک توانسته آن را جابجا کند 120 کیلوگرم بوده است .

نتیجه گیری:
هاوربرد سایز کوچک انتخابی مناسب برای آقایان و بانوان است . این سایز در مقایسه با سایر مدل ها وزن کمتری دارد و محدودیت وزن تعیین شده برای آن از میانگین وزن عموم کاربران پشتیبانی می کند .
در مقابل این نوع اسکوترهای برقی فقط برای مصارف معمولی در محیط های داخلی مناسب هستند و در کوچه و خیابان عملکرد چندان مطلوبی ندارند . از لحاظ تردد روی انواع سطوح نیز اسکوترهای دارای چرخ های سایز کوچک می توانند روی آسفالت ، موزاییک ، پارکت و چوب بدون هیچ مشکلی حرکت کنند .
ممکن است شما حتی بتوانید آن ها را روی چمن به حرکت در آورید ، اما به شرطی که سطح زمین به اندازه کافی محکم باشد و ارتفاع چمن ها نیز به اندازه ای نباشد که فاصله بین صفحه اسکوتر و زمین را پر کند . در غیر این صورت احتمال از دست رفتن کنترل و گیر افتادن هاوربورد در چمن وجود دارد .

اسکوتر برقی 6.5 اینچی

اسکوتر شارژی 7 تا 8 اینچی

دومین رتبه در لیست محبوب ترین اسکوترهای برقی به مدل هایی که دارای چرخ های 7 تا 8 اینچی هستند تعلق می گیرد . وزن بدنه این نوع اسکوترها بین 10 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم برآورد می شود که مقداری مشابه اسکوترهای برقی سایز کوچک است .
این نوع مدل های سایز متوسط همچنین دارای حداکثر سرعت 18 کیلومتر بر ساعت هستند که در بعضی از مدل های پیشرفته تر حتی به 24 کیلومتر بر ساعت نیز می رسد .
با توجه به ابعاد بزرگ تر و در نتیجه باتری دارای گنجایش بیشتر ، می توان گفت شارژ کردن بسیاری از هاوربرد های سایز متوسط کمی بیشتر از مدل های سایز کوچک به طول خواهد انجامید .
البته در این زمینه نیز نمونه هایی وجود دارند که باتری آن ها در مدت زمان مشابه هاوربرد های سایز کوچک کاملا شارژ خواهد شد . اما در هر صورت به طور میانگین 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید تا باتری اسکوتر شارژی سایز متوسط کاملا شارژ شود .
پس از هر بار شارژ کردن نیز اسکوتر های 7 اینچی تقریبا 18 کیلومتر را به طور پیوسته طی می کنند ، مسافتی که در مدل های حرفه ای تر حتی به 24 کیلومتر بر ساعت نیز افزایش پیدا می کند .

نتیجه گیری :
 اسکوترهای برقی سایز متوسط که دارای چرخ های 7 تا 8 اینچی هستند بهترین انتخاب برای تردد در فضای باز محسوب می شوند .
محدودیت وزن در این مدل ها نسبت به سایز کوچک افزایش داشته است و کاربران سنگین وزن تر نیز می توانند از سواری با آن ها لذت ببرند. بنابراین اگر خرید هاوربرد برای شما به معنای تردد در کوچه و خیابان های سطح شهر است ، می توانید بهترین مدل اسکوتر برقی سایز متوسط را با توجه به نیاز های خود و محدودیت وزن انتخاب نمایید .

 

اسکوتر برقی 7 تا 8 اینچی

اسکوتر برقی 10 اینچی

اسکوتر های برقی 10 اینچی دارای چرخ های عظیم الجثه ای هستند و به همین دلیل در میان کاربران معمولی اسکوتر برقی محبوبیت چندانی ندارند . وزن بدنه این مدل ها در کمترین حالت ممکن 12 کیلوگرم و به طور میانگین 14 کیلوگرم است . این نوع هاوربرد های سایز بزرگ فوق العاده قدرتمند هستند و محدودیت وزن تعیین شده برای آن ها حداقل 120 کیلوگرم است .

به جرات می توان گفت مهم ترین تاثیر سایز چرخ ها در فاصله بین صفحه اسکوتر و سطح زمین مشاهده می شود . بدین معنا که چرخ های بزرگ تر در اسکوترهای شارژی 10 اینچی ارتفاع صفحه یا همان برد دستگاه را افزایش می دهند تا فضای کافی برای عبور از روی موانع وجود داشته باشد و در هنگام تردد روی سطوح سخت کمترین آسیب ممکن روی بدنه ایجاد شود .
از سوی دیگر چرخ های کوچک تر صفحه را در وضعیت نزدیک تر به سطح زمین قرار می دهند و مرکز ثقل آن را پایین آورند تا کنترل و ثبات بیشتری در اختیار کاربر قرار گیرد . بنابراین اسکوترهای برقی دارای چرخ های سایز کوچک گزینه ای مناسب برای کاربران مبتدی هستند ، در حالی که کاربران حرفه ای تر می توانند از سواری با اسکوترهای سایز بزرگ با چرخ های 10 اینچی لذت ببرند .

نتیجه گیری :
اسکوترهای برقی سایز بزرگ با چرخ های 10 اینچی انتخابی مناسب برای تردد روی سطوح سخت همچون چمن ، گل و لای ، خاک ، سنگ ریزه و سایر مسیر های آفرود هستند .
با توجه به بدنه بزرگ و قدرتمند این نوع هاوربرد ها طبعیتا محدودیت وزن دغدغه اصلی کاربران نخواهد بود . در مقابل نباید اجازه داد کودکان و افرادی که از تجربه کافی برخوردار نیستند روی این هاوربرد ها سوار شوند ، چرا که کنترل و هدایت صحیح آن ها سخت تر از دو مدل دیگر است .

 

اسکوتر برقی 10 اینچی

سخن پایانی :

انتخاب و خرید اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی 6.5 تا 6.7 اینچی به دلیل قیمت ارزان تر و سهولت در استفاده پر فروش ترین مدل های موجود در بازار هستند . علاوه بر آن هنوز فرهنگ استفاده از اسکوتر برقی به عنوان یک وسیله نقلیه در محیط های شهری به درستی جا نیفتاده است و بسیاری از کاربران خرید اسکوتر برقی مناسب فضای بسته و سطوح هموار را مناسب تر می دانند .
بنابراین اگر سرعت اسکوتر برقی برای شما مهم است و قصد دارید آن را فقط داخل منزل یا اداره مورد استفاده قرار دهید ، بهتر است یکی از مدل های 6.5 اینچی را تهیه کنید . مدل های دارای چرخ های بزرگ تر برای کاربران حرفه ای طراحی شده اند و خرید آن ها به شرطی که در محیط های باز و شهری استفاده شوند کاملا منطقی است .

در هر صورت امیدواریم مقاله راهنمای انتخاب سایز اسکوتر برقی مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و با استفاده از نکات ذکر شده در آن بتوانید بهترین اسکوتر برقی متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *