راهنمای خرید اسکوتر برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی

اسکوتر برقی (Self-balancing Scooter) نوعی وسیله نقلیه الکتریکی کوچک و قابل حمل است که از دو عدد چرخ در طرفین خود بهره می برد . این وسیله که با نام هاوربرد نیز شناخته می شود به شما اجازه می دهد روی صفحه ای متشکل از دو پد مجزا ایستاده و وزن خود را روی یک جهت مشخص متمرکز کنید تا اسکوتر برقی در همان جهت حرکت کند .

اسکوتر های برقی برای اولین بار در سال 2015 توسط یک شرکت چینی معرفی شدند . نکته جالب اینجاست که این وسایل سرگرم کننده از همان ابتدا با استقبال گسترده ای روبرو شدند .
در سال های اخیر نیز برخی از سلبریتی های هالیوودی توجه ویژه ای به اسکوتر های برقی داشته اند و حتی بعضی از خوانندگان سرشناس سوار بر آن ها وارد صحنه کنسرت شده اند .
به همین دلیل نسل جوان که عمدتا طرفدار چنین افرادی هستند به اسکوتر های برقی علاقه شدید پیدا کرده اند و آن را وسیله ای لاکچری می دانند . همین عوامل باعث شده است برند های متعددی به سمت تولید انواع مدل اسکوتر برقی حرکت کنند و در نتیجه تنوع چشمگیری در بازار این نوع محصولات به وجود آید .

نکاتی در رابطه با خرید اسکوتر شارژی

بنابراین زمانی که قصد دارید فرایند خرید اسکوتر برقی ایمن و با کیفیت را تجربه کنید ، لازم است به چند نکته مهم توجه داشته باشید . نکته اول این است که بهترین اسکوتر برقی متناسب با نیاز و بودجه خود را خریداری نمایید .
اما به نظر شما بهترین هاوربورد چه خصوصیاتی دارد ؟ برای پاسخ دادن به این سوال تا پایان مقاله راهنمای خرید اسکوتر برقی با ما همراه شوید تا ویژگی های ضروری برای یک اسکوتر برقی ایمن ، با کیفیت و بدون نقص را به ترتیب اولویت به شما عزیزان معرفی کنیم .

قیمت اسکوتر برقی

قیمت اسکوتر برقی اولین سوالی است که در هنگام خرید این وسیله جذاب ذهن شما را مشغول می کند . در حال حاضر اسکوتر های برقی از لحاظ قیمت تنوع گسترده ای دارند .
طبیعتا مدل های گران قیمت تر عملکرد بهتری نیز دارند و امکانات بیشتری همچون بلندگو و اپلیکیشن اختصاصی را در اختیار شما قرار می دهند . با وجود اینکه سواری روی این نوع اسکوتر های پیشرفته و بهره گیری از امکانات آن ها واقعا لذت بخش است ، اما شما نباید بی گدار به آب بزنید و سرمایه هنگفتی را به خرید اسکوترهای گران قیمت اختصاص دهید .
در واقع بهتر است قبل از مراجعه به مراکز فروش اینترنتی اسکوتر برقی حداکثر بودجه ای که در نظر دارید را مشخص کنید و به آن پایبند باشید .

قیمت اسکوتر برقی

ایمنی اسکوتر شارژی

ایمنی اسکوتر شارژی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود . اهمیت این نکته پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر انفجار مدل های اولیه و آتش سوزی های ناشی از آن جدی تر هم شده است .
بنابراین خریدارانی که از لحاظ مالی با محدودیت روبرو هستند و قصد دارند اسکوتر های برقی ارزان قیمت تهیه کنند ، حتما باید به گواهینامه ایمنی UL 2272 توجه داشته باشند .
مدل هایی که توسط این گواهینامه تایید می شوند بیش از 150 نوع تست و آزمایش را پشت سر می گذارند تا مشخص شود باتری و مکانیزم های الکتریکی داخل دستگاه کاملا ایمن هستند و باعث انفجار یا آتش سوزی نمی شوند .

ایمنی اسکوتر شارژی

محدودیت وزنی اسکوتر برقی

محدودیت وزن کاربران یکی دیگر از مواردی است که در هنگام خرید اسکوتر برقی مطرح می شود . کاملا واضح است که کاربران سنگین وزن تر به مدل هایی نیاز دارند که بتوانند وزن آن ها را تحمل کنند .
در حال حاضر بسیاری از هاوربرد ها می توانند حداکثر وزن 100 کیلوگرم را تحمل کنند . اما مدل هایی نیز وجود دارند که از محدودیت وزن بالاتری برخوردار هستند . بنابراین اگر وزن شما نزدیک به 100 کیلوگرم و یا سنگین تر از آن است ، شاید بهتر باشد اسکوتر های برقی بزرگ تری که محدودیت وزن بیشتری دارند را خریداری نمایید .
از سوی دیگر شما باید حداقل وزن مورد نیاز برای سواری با اسکوتر برقی را در نظر بگیرید ، به خصوص زمانی که این وسیله را برای فرزندان خود تهیه می کنید . در بسیاری از مدل ها لازم است کاربر حداقل 20 کیلوگرم وزن داشته باشد تا هاوربورد بتواند حرکت را آغاز کند . البته ممکن است اسکوتر هایی نیز وجود داشته باشند که به شما اجازه دهند با وزن کمتر از 20 کیلوگرم آن ها را کنترل کنید ، اما در هر صورت قبل از خرید حتما از توانایی فرزند خود در سواری با هاوربورد و کنترل آن اطمینان حاصل نمایید .

محدودیت وزنی اسکوتر برقی

طول عمر اسکوتر شارژی

زمانی که برای خرید اینترنتی اسکوتر شارژی هزینه می کنید ، طبیعتا انتظار دارید به این زودی ها خراب نشود . این یعنی باید مدل هایی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری بالایی دارند .
به عنوان مثال هاوربرد هایی با بدنه مستحکم که برای سال ها کارایی خود را حفظ می کنند انتخابی هوشمندانه محسوب می شوند . فراموش نکنید اسکوتر های برقی ارزان تر می توانند وسوسه انگیز باشند ، اما این احتمال نیز وجود دارد که در تولید آن ها از قطعات بی کیفیت استفاده شده باشد و شما مجبور شوید در عرض کمتر از یک سال یک هاوربرد جدید را جایگزین آن نمایید .

 

طول عمر اسکوتر شارژی

گنجایش باتری اسکوتر برقی

گنجایش و بازدهی باتری نیز همچون سایر موارد ذکر شده باید مورد توجه قرار گیرد . برای درک بهتر این موضوع فرض کنید شما قرار است مسافت 10 کیلومتری را با دوچرخه طی کنید ، اما پس از پشت سر گذاشتن تنها 5 کیلومتر لاستیک دوچرخه پنچر می شود .
در این شرایط شما چاره ای ندارید جز اینکه ادامه مسیر را پیاده طی کنید . همین امر در مورد اسکوترهای برقی نیز صدق می کند . اگر شما قصد داشته باشید سوار بر هاوربرد به سمت مقصدی حرکت کنید و در میانه راه شارژ باتری تمام شود ، باید اسکوتر را در دست گرفته و پیاده به مسیر خود ادامه دهید .
بسیاری از اسکوترهای برقی تنها با یک بار کامل شدن شارژ می توانند مسافتی بین 14 تا 16 کیلومتر را طی کنند . این در حالی است که برای از مدل ها این مقدار به 18 تا 22 کیلومتر افزایش پیدا کرده است .

باتری اسکوتر شارژِی

  • زمان مورد نیاز برای شارژ کردن باتری

مدت زمان مورد نیاز برای شارژ مجدد باتری نیز در نوع خود قابل توجه است . این موضوع برای کسانی که به طور مستمر از اسکوتر برقی استفاده می کنند اهمیت ویژه ای دارد .
گاهی اوقات تنها به دلیل اینکه فرصت کافی برای کامل شدن شارژ باتری وجود ندارد ممکن است هاوربرد زودتر از آنچه که انتظار داشتید متوقف شود . به همین دلیل توصیه می شود در هنگام خرید اسکوتر برقی حتما در مورد مدت زمان مورد نیاز برای کامل شدن شارژ باتری تحقیق کنید . در بسیاری از مدل ها معمولا باتری در عرض 2 تا 3 ساعت کاملا شارژ می شود . البته اسکوتر هایی نیز وجود دارند که در کمتر از یک ساعت کاملا شارژ می شوند .

حداکثر سرعت اسکوتر شارژی

بسیاری از کسانی که برای خرید اینترنتی اسکوتر شارژی برنامه ریزی می کنند قصد دارند آن را به عنوان وسیه حمل و نقل مورد استفاده قرار دهند .
به همین دلیل حداکثر سرعت هاوربرد باید مشخص شود . معمولا اسکوترهای برقی که می توانند مسافت بین دو نقطه را در کوتاه ترین زمان ممکن طی کنند طرفداران بیشتری نیز دارند .
هاوربرد ها از لحاظ سرعت حرکت به دو دسته معمولی و مسابقه ای تقسیم می شوند . دسته اول که بسیاری از مدل ها را در خود جای می دهند دارای میانگین حداکثر سرعت برابر با 14 کیلومتر بر ساعت هستند . اما دسته دوم که به مراتب گران تر هستند می توانند با حداکثر سرعت 23 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند. چنین سرعتی بدون شک دوستان شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

راهنمای خرید اسکوتر شارژی

چرخ های اسکوتر برقی

همانطور که می دانید اسکوترهای برقی روی دو چرخ حرکت می کنند و این دو چرخ حتما باید از کیفیت کافی برخوردار باشند تا در اثر استفاده های مکرر کارایی خود را از دست ندهند .
بنابراین هنگام خرید هاوربرد باید به دو نکته درمورد چرخ ها توجه داشته باشید : سایز چرخ و ساختار آن . اکثر اسکوتر ها دارای چرخ های بین 6 تا 6.5 اینچی هستند و گزینه ای ایده آل برای تردد روی سطوح هموار محسوب می شوند .
در مقابل اسکوتر هایی نیز وجود دارند که برای آن ها چرخ هایی بزرگ تر و مستحکم تر در نظر گرفته شده است تا بتوانند روی سطوح ناهموار و آفرود نیز عملکرد مطلوبی داشته باشند .
در مورد ساختار نیز می توان گفت بعضی از اسکوترهای برقی دارای چرخ هایی با تایر بدون باد هستند . این یعنی شما بدون هیچ گونه نگرانی در رابطه با پنچر شدن لاستیک ها می توانید از سواری با اسکوتر لذت ببرید .

چرخ هاوربرد

  • توانایی حرکت روی سطوح مختلف

قبل از خرید اسکوتر شارژی باید از خود بپرسید آیا قصد دارید آن را در محیط های شهری مورد استفاده قرار دهید و یا به مدل هایی نیاز دارید که بتوانند روی سطوح سخت و ناهموار حرکت کنند ؟
خوشبختانه تمام اسکوترهای برقی روی سنگ فرش یا مسیر های سیمانی / آسفالت شهری عملکرد مطلوبی دارند . اما برای تردد روی سایر سطوح لازم است هاوربرد هایی با ویژگی های فیزیکی بهتر تهیه شود .
معمولا هاوربرد هایی با چرخ های بزرگ تر که در دسته بندی “مناسب برای تمام سطوح” قرار می گیرند برای کسانی که قصد دارند سواری روی چمن ، گل و لای ، خاک ، سنگ ریزه و … را تجربه کنند بهتر است .

راهنمای خرید اسکوتر برقی

اسکوتر برقی ضد آب

همانطور که می دانید اسکوتر برقی یک وسیله الکتریکی است و طبیعتا آب می تواند عملکرد آن را دچار اختلال کند . به همین دلیل امروزه مدل های ضد آب طراحی شده اند تا بارش باران در طول سواری با اسکوتر برقی نتواند ترس و وحشت را به شما منتقل کند .
خاصیت ضد آب بودن همچنین به شما اجازه می دهد با خیالی آسوده وارد چاله های پر از آب شوید و نگران آسیب دیدن قطعات الکتریکی داخل هاوربرد نباشید .

بلندگو اسکوتر شارژی

یکی دیگر از ویژگی های غیر ضروری که می تواند سواری با هاوربرد را به تجربه ای لذت بخش تر تبدیل کند اسپیکر های بلوتوثی یا همان بلندگو اسکوتر است . زمانی که شما سوار بر اسکوتر در حال تردد هستید ، بدون نیاز مبرم به شنیدن موزیک را احساس خواهید کرد .
به همین دلیل است که توصیه می شود اسکوترهای شارژی دارای اسپیکر در اولویت قرار داده شوند تا شما بتوانید در طول سواری لیستی از موزیک های مورد علاقه خود را توسط تلفن هوشمند پخش کنید و صدای آن را از بلندگو های اسکوتر بشنوید .
متاسفانه تعداد محدودی از اسکوترهای شارژی اسپیکر دارند و با قیمت های به مراتب بیشتر از مدل های دیگر در اختیار مشتریان قرار می گیرند . با این حال می توان گفت صرف هزینه بیشتر برای چنین قابلیتی اشتباه نخواهد بود .

بلوتوث اسکوتر شارژی

  • قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن

بعضی از اسکوترهای برقی گران قیمت و با کیفیت از اپلیکیشن اختصاصی برخوردار هستند . این یعنی شما با استفاده از تلفن های هوشمند دارای سیستم عامل iOS یا Android می توانید هاوربورد را کنترل کنید و در صورت بروز نقص فنی عملیات عیب یابی را اجرا نمایید .
طرح نقشه از مسیر حرکت ، اعلام وضعیت شارژ باتری ، کنترل سرعت و سایر موارد مشابه از جمله امکاناتی هستند که اپلیکیشن اسکوتر در اختیار شما قرار می دهد . البته قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن به هیچ وجه یک ویژگی ضروری برای اسکوتر محسوب نمی شود، اما تحت هر شرایطی عیب یابی و کنترل هاوربورد از طریق اپلیکیشن لذت بیشتری خواهد داشت .

اپلیکیشن اسکوتر برقی

گارانتی اسکوتر برقی

اساسا خرید یک مدل گران قیمت از برندی معتبر و شناخته شده به این معنا نیست که هیچ مشکلی برای دستگاه شما به وجود نخواهد آمد . به عبارت دیگر اسکوترهای برقی همانند سایر وسایل الکتریکی ممکن است دچار نقص فنی شوند و کارایی خود را از دست بدهند .
به همین دلیل می توان گفت گارانتی اسکوتر برقی در هنگام خرید این نوع محصولات اهمیت ویژه ای دارد . در حال حاضر بسیاری از برند ها گارانتی های یک ساله پیشنهاد می دهند که آرامش خاطر بیشتری نسبت به گارانتی های استاندارد 30 یا 60 روزه در ذهن شما به وجود می آورد .

  • سخن پایانی

امروزه اسکوتر های برقی در انواع رنگ ها و طرح ها به فروش می رسند ، و حتی امکان خرید مدل هایی با طرح های سفارشی فراهم شده است . گاهی اوقات به همراه یک دستگاه هاوربرد مجموعه ای از وسایل جانبی اسکوتر برقی در اختیار کاربران قرار داده می شود که بیشتر در زمینه های محافظت از اسکوتر و تزیین بدنه آن کاربرد دارند .
اگر قصد دارید برای خرید اسکوتر برقی اقدام کنید، توصیه می کنیم به مجموعه جهان اسکوتر مراجعه کرده و ضمن بازدید از جدیدترین مدل های اسکوتر برقی ، مدل مناسب خود را تهیه نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *