نکات ایمنی برای استفاده از اسکوتر برقی

نکات ایمنی برای استفاده از اسکوتر برقی

نکات ایمنی برای استفاده از اسکوتر برقی

مقاله نکات ایمنی برای استفاده از اسکوتر برقی مقاله ای است که با مطالعه آن می توانید نکاتی را که باید در هنگام استفاده از یک اسکوتر برقی به آن دقت کنید را بیاموزید . در سال های اخیر اسکوتر برقی ( Self-balancing Scooter ) به عنوان یک وسیله نقلیه و ابزاری سرگرم کننده درخشش خیره کننده ای داشته است . این وسیله الکتریکی از همان ابتدا سر و صدای زیادی به پا کرد و توانست طرفداران بسیاری از جمله سلبریتی های مشهور هالیوودی را به سمت خود بکشاند .

امروزه با وجود چالش ها و خطراتی که به اسکوترهای برقی یا همان هاوربورد ها نسبت داده می شود ، هنوز هم افرادی وجود دارند که ترجیح می دهند لذت سواری با این نوع وسایل نقلیه شخصی را تجربه کنند . به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله چندین توصیه ایمنی برای این گروه از افراد تازه کار مطرح کنیم . توجه به این هر یک از این نکات می تواند ایمنی اسکوتر شارژی را افزایش داده و آسودگی خاطر برای کاربران به وجود آورد .

بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای اولین بار خرید اسکوتر شارژی تجربه می کنند، توصیه می کنیم تا پایان این بحث آموزشی با ما همراه شوید.

توصیه های ایمنی برای کاربران تازه کار اسکوتر شارژی

توصیه اول : خرید اسکوتر برقی با کیفیت از برند های معتبر

یکی از ساده ترین توصیه های ایمنی به خریداران اسکوتر شارژی این است که دستگاه خود را از برندی معتبر تهیه کنند و در هنگام سفارش حتما از ایمنی دستگاه و به خصوص باتری ها مطمئن شوند .
در حال حاضر برخی برند های سودجو اسکوتر های برقی معیوب تولید می کنند و متاسفانه مردم نیز با توجه به قیمت ارزان این نوع محصولات ترجیحی می دهند خطراتی همچون انفجار و آتش سوزی اسکوتر را به جان بخرند .

اما چگونه می توان اسکوترهای شارژی با کیفیت را شناسایی کرد؟ آیا قیمت هاوربورد می تواند نماد کیفیت آن باشد ؟

بهترین راه برای اینکه از کیفیت بالا و ایمنی اسکوتر برقی خود مطمئن شوید این است که دستگاه مد نظر خود را از فروشگاه های آنلاین معتبر نظیر جهان اسکوتر تهیه کنید . گاهی اوقات نیز قیمت بعضی از مدل های حرفه ای می تواند نشان دهنده کیفیت ساخت بالا و استفاده از قطعات درجه یک باشد .
اما با وجود نمونه های فیک که از لحاظ ظاهری کاملا مشابه مدل های اصلی هستند این احتمال وجود دارد که اسکوتری معیوب و خطرناک با قیمت محصولات با کیفیت به شما فروخته شود .

نکته مهم دیگر این است که تحت هیچ شرایطی اسکوتر شارژی را از دست فروش ها و خرده فروش هایی که در سایت های دیوار و شیپور فعالیت می کنند خریداری نکنید . چرا که این نوع هاوربورد ها عمدتا بی نام و نشان هستند و در صورت بروز مشکلات احتمالی هیچ مرجعی برای پاسخگویی به سوالات شما وجود نخواهد داشت .

توصیه دوم : سواری را روی مسیر های صاف و هموار آغاز کنید

پس از خرید هاوربورد برای مدتی فقط روی مسیر های صاف و هموار حرکت کنید تا آموزش های شما در زمینه سواری با اسکوتر شارژی کامل شود و به مهارت های لازم دست پیدا کنید .

فراموش نکنید که در روز های اول بیش از هر زمان دیگری احتمال بروز حوادث وجود دارد و شما به عنوان یک کاربر مبتدی بار ها تعادل خود را از دست خواهید داد . بنابراین چندان عاقلانه نیست که از همان ابتدا با سواری روی سطوح ناهموار و عبور از روی چاله ها و موانع گوناگون سواری با اسکوتر برقی را به یک تجربه تلخ تبدیل کنید .

از سوی دیگر طول عمر اسکوترهای شارژی همانند هر وسیله دیگری به استفاده صحیح از آن ها بستگی دارد . به عبارت دیگر اگر قصد دارید حداکثر بهره وری را از اسکوتر برقی خود داشته باشید و اجازه ندهید کیفیت و کارایی این وسیله به مرور زمان از بین برود، بهتر است مطمئن شوید که به درستی از آن استفاده می کنید .
به این ترتیب حداکثر بهره وری را از اسکوتر برقی حاصل خواهد شد و در طول سواری نیز ایمنی شما به مخاطره نخواهد افتاد .

البته زمانی که احساس کردید به مهارت های کافی در زمینه سواری با هاوربورد دست پیدا کرده اید ، می توانید سواری در کوچه و خیابان های سطح شهر را نیز تجربه نمایید. البته به شرطی که اسکوتر برقی شما از توانایی لازم برای حرکت روی مسیر های سخت برخوردار باشد .

توصیه سوم : اسکوتر برقی را در طول شب شارژ نکنید

متاسفانه بسیاری از ما عادت کرده ایم وسایل الکتریکی نظیر تلفن هوشمند و تبلت را در طول شب و هنگامی که خواب هستیم شارژ می کنیم . اما زمانی که بحث شارژ کردن اسکوترهای برقی مطرح می شود ، به طور جدی توصیه می کنیم این عادت را کنار بگذارید و در طول شب به هیچ وجه اسکوتر ها را به پریز برق وصل نکنید . در غیر این صورت ممکن است باتری هاوربورد منفجر شده و آتش سوزِی ناشی از آن خسارات جبران ناپذیری به منزل شما وارد کند .

به طور میانگین کامل شدن شارژ هاوربورد ها 2 تا 4 ساعت طول خواهد کشید و در این مدت بهتر است آن ها را به پریزی متصل کنید که وسایل قابل اشتعال در اطراف آن وجود نداشته باشد . بهترین زمان برای شارژ کردن این نوع وسایل الکتریکی نیز در طول روز و در مواقعی است که بتوانید مستقیما روی آن ها نظارت داشته باشید .

البته باتری های طراحی شده توسط برند های معتبر که در بعضی از مدل های با کیفیت و ایمن مشاهده می شود پس از کامل شدن شارژ دریافت برق از پریز را متوقف می کنند . با این حال توصیه می شود این نوع اسکوتر های شارژی را نیز هنگام اتصال به منبع برق به حال خود رها نکنید .

توصیه چهارم : آموزش و تمرین قبل از سواری با اسکوتر برقی را جدی بگیرید

اگر تا به حال تجربه سواری با اسکوتر شارژی را نداشته اید ، بهتر است قبل از وارد شدن به کوچه و خیابان کمی در منزل تمرین کنید . در طول تمرین این نکته را به یاد داشته باشید که برقراری تعادل نقش حیاتی در جلوگیری از تصادفات دارد . همچنین توصیه می شود حداقل در روزهای اول از تجهیزات ایمنی مانند کلاه ایمنی، محافظ زانو و محافظ آرنج استفاده کنید .

توصیه پنجم : در سواری های شب هنگام احتیاط کنید

با وجود اینکه سواری در روشنایی روز اساسا ایمن تر از سواری در طول شب است ، اما باز هم بسیاری از مردم ترجیح می دهند دوچرخه ، موتور سیکلت و حتی هاوربورد را در تاریکی شب نیز به حرکت در آورند . اگر شما هم دوست دارید سواری در طول شب را تجربه کنید ، بهتر است ابتدا به چند نکته ایمنی توجه داشته باشید .

اولین توصیه این است که لباسی رنگ سفید یا هر رنگ دیگری که بتواند نور را منعکس کند بپوشید تا سرنشینان اتومبیل های در حال تردد بتوانند شما را ببینند .
همچنین توصیه می شود تا جایی که امکان دارد در محیط هایی با تعداد چراغ های زیاد و نور کافی اسکوتر را مورد استفاده قرار دهید .

راه حل جالب دیگر این است که چراغ های تزیینی برای اسکوتر برقی خود تهیه کنید . البته برای بعضی از مدل ها از همان ابتدا دارای چراغ هایی هستند ، اما به دلیل اینکه از نور کافی برخوردار نیستند نمی توان فقط به آن ها بسنده کرد .

توصیه ششم : اسکوترهای برقی را با اسکیت برد ها اشتباه نگیرید

همیشه به یاد داشته باشید که هاوربرد ها و اسکیت بورد های تفاوت های اساسی دارند . به این معنا که نباید در هنگام سواری با هاوربرد نباید برای اجرای حرکات نمایشی تلاش کنید ، در غیر این صورت ممکن است تلاش شما نتیجه ناخوشایندی به دنبال داشته باشد .

اگر با اسکوتر برقی رفتاری مشابه اسکیت برد ها داشته باشید، علاوه بر اینکه بدنه اسکوتر آسیب خواهد دید، شما هم ممکن است با شکستگی استخوان یا مصدومیت های جدی مشابه روبرو شوید .

مسلما اسکوترهای شارژی وسیله ای برای سرگرمی هستند ، اما به هیچ وجه برای حرکت روی موانع گوناگون یا پایین آمدن از پله ها طراحی نشده اند .

همانطور که قبلا گفتیم ، اسکوتر برقی را با احتیاط بیشتر مورد استفاده قرار دهید و به همان حرکت های ساده و روان اکتفا کنید . در غیر این صورت مشکلاتی همچون از کار افتادن دستگاه یا انفجار باتری پیش روی شما خواهد بود .

ضمن تشکر بابت اینکه تا پایان مقاله نکات ایمنی برای استفاده از اسکوتر برقی با ما همراه بودید ، امیدواریم نکات و توصیه های ذکر شده در این مقاله بتوانند به شما کمک کنند تا از سواری های ایمن و در عین حال هیجان انگیز لذت ببرید . از شما کاربران گرامی تقاضا داریم در صورت مفید بودن این مقاله آن را برای عزیران خود به اشتراک بگذارید .
همچنین اگر هنوز اسکوتر برقی مورد علاقه خود را تهیه نکرده اید ، توصیه می کنیم برای خرید اسکوتر برقی خود از جدیدترین مدل های فروشگاه جهان اسکوتر بازدید نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *